ورود به حساب کاربری / عضویت
استفاده از ابزارهای زیست‌الکترونیکی برای درمان التهاب بدن
190 بازدید
دوشنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۴
Ehgbfzfw.jpg
محققان با مطالعه بر روی رشته‌های عصبی واگ، متوجه شدند که با استفاده از پالس‌های الکتریکی شدت پایین می‌توان التهاب بدن را کاهش داد. در این پژوهش‌ها مشخص شده‌است که می‌توان به کمک زیست‌الکترونیک اثرات جانبی درمان را کاهش داد و ابزارهای کوچکتری برای این کار طراحی کرد.
موسسه تحقیقات پزشکی فین‌اشتاین( Feinstein) و شرکت پزشکی ست‌پوینت( Setpoint) به‌عنوان یک شرکت فناوری‌های زیست‌پزشکی، نتایج تحقیقات خود را بر روی پتانسیل درمانی روش تحریک رشته‌‌های عصبی واگ( جفت دهم عصب جمجمه که با اندام‌های بدن و سینه مرتبط است.- مترجم) منتشر کردند. در مقاله منتشر شده، اثرات متقابل تحریکات الکتریکی رشته‌های عصبی بدن برای کاهش التهاب به عنوان یکی از اهداف اساسی زیست‌الکترونیک بررسی می‌شود.
 
قبل از این مطالعه مشخص نبود که کدام دسته از رشته‌های عصبی واگ مسئول کاهش فعالیت‌های التهابی بدن هستند ولی یافته‌های این مقاله نشان می‌دهد که فعال‌سازی هر کدام از رشته‌های عصبی حسی یا محرک باعث کاهش التهاب می‌شود.
دکتر کوین ترسی مدیرعامل موسسه فین‌اشتاین در این رابطه می‌گوید:« شناسایی نقش دقیق هر یک از رشته‌های عصبی مختلف در واکنش‌های التهابی، دانش ما در مورد سیستم عصبی مرکزی و اعصاب واگ را افزایش می‌دهد. علاوه بر این در حال حاضر می‌دانیم که تحریک یک رشته عصبی برای زمانی اندک به اندازه نیم میلی‌ثانیه برای مهار تولید TNF(گروهی از سیتوکین‌ها که باعث مرگ سلول‌ها می‌شوند) کفایت می‌کند.» 
پس از تعیین رشته‌های عصبی فعال در زمان تحریک رشته عصبی واگ، محققان متوجه شدند که تنها یک پالس الکتریکی با شدت پایین و زمان کم برای کاهش تولید سیتوکین‌هایی که باعث التهاب می‌شوند، نیاز است. تکرار پالس‌ها در این آزمایش باعث افزایش موفقیت درمان نشد و نشان داد که یک پالس محرک تنها، به صورت بالقوه کافی است. یاکو لوین پژوهشگر ارشد در شرکت پزشکی ست‌پوینت نیز می‌گوید:« مشاهده نتایج موفقیت‌آمیز استفاده از جریان‌های الکتریکی شدت پایین، یافته مهمی بود که توان بالقوه برای کاهش اثرات جانبی را نشان می‌دهد، همانطور که امید برای کوچک‌سازی ابزار را افزایش می‌دهد.»
یافته‌های این مقاله یک قدم رو به جلوی دیگر برای زیست‌الکترونیک را نشان می‌دهد که همان همگرایی پزشکی مولکولی، مهندسی زیستی و علوم اعصاب می‌باشد. اصلی‌ترین هدف زیست‌الکترونیک، فراهم‌آوری یک روش درمانی جایگزین برای درمان بسیاری از بیماری‌ها است. شرکت ست‌پوینت اخیرا یک آزمایش بالینی را با استفاده از تحریک رشته‌های عصبی واگ برای درمان آرتروز روماتوئید به نتیجه رساند و در حال حاضر بر روی روشی مشابه برای درمان بیماری کرون تلاش می‌کند.
مشاوره طراحی سایت
خدمات هاست
ثبت دامنه
ارتباط با ما
جستجو ثبت دامنه
برای ثبت دامنه و یا انتقال دامنه، دامنه مورد نظر خود را تحت بررسی قرار دهید در صورت آزاد بودن نام دامنه لحاظ شده، شما می توانید آن دامین را به نام خود ثبت نمایید و یا با زدن گزینه انتقال، آن دامین را انتقال دهید.
جستجو
عضویت در خبرنامه
برای اطلاع از آخرین اخبار مشخصات خود را وارد کنید.
ایمیل
موبایل
پنل فروشگاهی
پنل فروشگاهی
پنل شرکتی
پنل شرکتی
برخی از مشتریان
Ehfvfyft.pngEhfxfzfu.pngEhfzgafv.pngEhfpfwfq.pngEhfrfxfr.pngEhftfyfs.pngEhfvfzft.pngEhfxgafu.pngEhfzgbfv.pngEhgbgcfw.png
Ehgbgbfw.png
Ehgdgcfx.png
Ehgfgdfy.png
Ehghgefz.png
می خواهید عضو شوید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
mweb.ir